Guangzhou Skate | Project C | Päev 6

Tänane päev Guangzhous oli eriti mõnus ja soe. Alustasime hommikut kohe külaskäiguga maailma kõrguselt neljandasse hoonesse Canton Towerisse. See 600 meetri kõrgune hoone oli jõõõhkralt ilus ning suurejooneline ehitis. Lisaks niisama vaatamisele käisime samas tornis ka vabalangemas. Kui torn ise oli enam kui poole kilomeetri kõrgune, siis inimesi lasti maksimaalselt 450 meetri peale pildistamaja vaatama ning 480 peale vabalangema.

Osad meist võtsid ette ning tegid läbi ka vabalangemise ning emotsioonid läksid jõhkralt lakke! Sealt kõrgelt oli linnale ikka erakordselt ilus vaade. Kõigepealt sõitis selline tivolilaadne atraktsioon platvormilt 30 meetrit kõrgemale, kõlkus seal 1-2-3 sekundit, kaldus ette, lasi heita viimase pilgu linna panoraamile ning kukkus siis ootamatult alla. Süda jättis lööke küll vahele, aga elamus on unustamatu. Ilus ilm tõi muidugi välja ka tõsiasja, et seda suduvärki on siin suurlinnas ikka erakordselt palju. Muuseas, kes veel ei teadnud, siis Guangzhous ja selle ümber elab (7433km2) kokku ~49 miljonit inimest ning see piirkond on nende numbritega üks maailma suurimaid linnastujaid. Mega!

Seda rahvamassi on tugevalt tunda ka siinses metroos. See oli natuke ootamatu, sest Shenzhen, kus elab paar miljonit inimest vähem (Guangzhous endas elab ~14,5 miljonit inimest, Shenzhenis ~12 miljonit) suutis oma metrood hoida oluliselt vähem ülerahvastatuna ning vahel saime sealsetes vagunites isegi rahulikult istuda. Siin praegu seda võimalust ei ole. Shenzheni kohta on ka üks huvitav fakt: 1979. aastal elas seal vaid 30 000 inimest. Metsik kasv! Viljandi, teeme järgi? 

Aa, veel üks fakt! Tänaseks on Guangzhou linnalistel aladel mootorrataste kasutamine keelatud ning enamus kaherattalistest liigub siin kas kondi- või elektrimootoriga.

Aga pärast tornikülastust sõime kõhud täis ning läksime siinseid rulaspotte avastama. Guangzhous on tore see, et meile ei pöörata nii palju tähelepanu kui Shenzhenis, sest siin on lisaks meile veel valgeid ja tumedanahalisi inimesi liikumas ning me ei ole nii erilised. Jumal tänatud. Shenzhenis muutus see kohati juba tüütuks, kui ühes või teises spotis järjest hoovõtmised jms inimeste poolt blokeeriti. Tähelepanu on tore, aga lõpuks muutus see paaris spotis juba takistavaks.

Siin Guangzhous on meil ka megaluks hotell! Shenzhenis ööbimisime mingis kommuunmajas, kus oli lisaks meile veel tuhaneid ja tuhandeid Hiina inimesi. See oli muidugi täiesti kustumatu elamus, sest lagedes olid augud, tubades olid aeg-ajalt prussakad ning osad lifitid olid vineerist. Shit’s real! Seevastu siin on meil korralikud toad, puuduvad putukad ning lift töötab normaalselt. Veelgi enam, meil on hotelli esimesel korrusel väga mõnus hommikusöögikoht. Super.

Olime täna ka oma eilse eksimuse võrra targemad ning ostsime neljapäeva hommikuks rongipiletid juba varakult ära. Nüüd on selge, et stardime Hong Kongi neljapäeval kell 12 ning pääs rööbastele on olemas. Piraat-isehakanud-taksojuhtidega sel korral loodetavasti müttama ei pea ning ehk jääb ka Kusti pass sel korral alles.

Megatänks, et viitsisid lõpuni lugeda.

#ProjectC jätkub juba homme!

Kris Süld