Esimene vaba päev ehk korralik turismilaks | Project C | Päev 4

Jep-jep! Project C reisi kõige esimene puhkepäev jõudis kätte ettevõtmise neljandal päeval. Kolm päeva fullcore rulatamist oli jäänud minevikku ning nüüd võtsime ette ja külastasime esimesel vabal päeval Shenzheni tehnikaturgu ja kohalikku Hiina ajalugu peegeldatavat kultuuriküla.

Raske on vist sõnadesse panna, kui kosutavalt üks rulavaba päev mõjus ning kuidas rulahype jälle koheselt üles läks. Jalad on natuke puhanud, vaim on värskem ning silmaring on taas törtsu võrra avaram. 

Shenzheni tehnikaturg on umbes kaheksa korrust erinevaid tehnikavidinaid. Sisuliselt on see suur osa kogu eBay mobiilikorpuste ja muu nänni koondumine ühte kaubanduskeskusesse. Kõlareid, mälukaarte, korpuseid, statiive, mänguasju ja muud teemat leidis sealt jõhkralt. Ja hinnad olid otseloomulikult odavad ja tingitavad. Kvaliteet? Kaheldav. Aga võtsime ise ka mõned asjad ligi. Eks aeg näitab, mis keiss nendega siis päriselt on.

Shenzhenis asuv Splendid China Folk Culture Village on megasuuuuuuuuuur! Esimeses osas möllamiseks rentisime endale golfiautolaadsed tooted ning kütsime nendega mööda parki ringi. Nägime miniatuurseid variante erinevatest ajaloolistest rajatistest ja nii edasi. Megalõbus oli! Hiljem kui pimedaks läks, siis jalutasime pargi teises pooles, kus nägi ajalooliste Hiina rajatiste koopiaid ja muud värki. Kõva teema!

Footy't ja fotomaterjali koguneb sellest tripist sadade gigabaitide jagu ning Eesti saab meil veel kõvem sorteerimine ees olema, aga see trip siin on seda väärt. 

Homme reisime bullettrainiga edasi Guangzhousse ja hakkame jälle skeitima! #ProjectC läheb edasi! 

Kris Süld