Project C alustab: Tallinn-Helsinki-Doha-Hong Kong-Shenzhen

Lugu on lihtne! Viljandi Bash võttis kuus rulatajat punti ning lennutab nad Eestist tuhandete kilomeetrite kaugusele, et juuli alguseks oleks valmis rulafilm, mis kajastab Eesti rulatajate toimetamisi kolmes Hiina suurlinnas, näitab nende trikitamist ning kohanemist sealsete oludega ning toob selle Eesti rulatamise ajaloo ühe suurima projekti filmina kinolinale.

Palju on meilt ettevalmistuse käigus küsitud, et miks me valisime oma sihtriigiks just Hiina ning kas Euroopasse poleks olnud lihtsam minna? Kindlasti oleks! See on selge. Aga kui me jaanuarikuus reisi organisatoorse tuumikuga Noodle Boxi take-away toitu süües selle projekti üle arutasime, siis kõikidest potentsiaalsetest kohtadest jäi justnimelt Hiina sõelale, sest see on sedavõrd kaugel ning tundub Eesti rulatajatele pisut kättesaamatu koht, kuhu pundiga kaheks nädalaks rulatama minna. Lisaks on seal väga hästi rulatatavad tänavad, spotide valik on meeletult lai ning mis seal salata - uudishimu on meil sealse rulaskene ja igapäevase eluolu vastu väga suur. Seega oligi challenge accepted ja nüüd ongi meil minek!

Lisaks rulafilmile plaanime kohapealt toota jooksvat blogivoogu tekstide ning fotode näol. Lõviosa materjalist koondubki Project C kodulehele (see, kus sa praegu oled!), Viljandi Bash Facebooki ja Instagrami ning rulatajate sotsiaalmeediakontodele. (Need leiad postituse lõpust)

Tallinnast lendame välja täna - 2. aprillil - ning tagasi kodus oleme 15. aprilli õhtuks. Plaanime Hiinas rulatada kolmes linnas: Shenzhenis, Guangzhous ning Hong Kongis. Reisi sihtlinnad on valitud selle järgi, et nende omavaheline logistika ei oleks liialt keeruline ja ei võtaks liiga palju aega ning et neis oleks ka lisaks rulaspotidele midagi põnevat avastada.

Projektis löövad kaasa Kristo Õismets, Kristjan Prik, Silver Jõesaar, Samuel Oja, Siim Sild ja Toomas Seppänen. Lisaks on reisil foto- ja videograafidena kaasas Kris Süld ja Kristiin Elmat ning kogu ettevõtmise sujuva logistika ja planeerimise eest hoolitseb Eneli Ige.

Aga ega siin pikka juttu polegi: tšekka siit meie reisi algushetkede fotogaleriid, kuula intervjuud MyHitsist ning ela meile kaasa! 

Reisisellide sotsiaalmeediakanalid:

Kristo Õismets Instagram @kustiiiii
Siim Sild Instagram @koeraelu
Kristjan Prik Instagram @kristjan______________________
Samuel Oja Instagram @koljumurru
Toomas Seppänen Instagram @tomseppanen
Silver Jõesaar Instagram @talendijaht
Eneli Ige Instagram @eeeneli
Kristiin Elmat Instagram @elm4t
Kris Süld Instagram @krissuld

Meie reisil aitavad toimuda Hiina Rahvavabariigi saatkond Eestis, House of Marsten, WePrint, Overall, Eesti Tänavaspordi Liit, Viljandi Avatud Noortekeskus, MyHits ja VLND.

Galerii tšekkimiseks kliki piltidel!

Kris Süld